کد خبر : ١١٦٦٢٤١
اختصاصی شمانیوز/
رسالت های اجتماعی بانک‌ صادرات ایران
شرح خبر: در اقتصاد ایران بانک ها نقش اساسی را در تامین مالی ایفا می کنند و بخش اصلی تامین مالی در کشورمان به عهده نظام بانکی می‌باشد. قسمت دیگری از تامین مالی توسط بازار سرمایه و سایر ابزارهای مالی انجام می شود. علاوه بر اینکه قسمت عمده تامین مالی در اقتصاد ایران با نظام بانکی است، بانک ها نقش اساسی را در توسعه و رشد بازار سرمایه دارند.
به گزارش پایگاه خبری شرح خبر: لازم به ذکر است که مهمترین مسئولیت اجتماعی یک بانک کمک به رونق اقتصادی کشور است، در عین حال نباید فراموش کرد که مهمترین و اصلی‌ترین مسئولیت یک شرکت یا بانک، خلق ثروت برای سهامداران و سرمایه‌گذاران است.بنابراین اولین وظیفه نظام بانکی امانتداری می باشد.
 
 

بر همین‌ اساس بانک صادرات ایران در کنار ایجاد شبکه گسترده بانکی در سراسر کشور، جذب سرمایه های داخلی، ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و نقش آفرینی در دیگر حوزه های اقتصادی، قدم در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز گذاشته است.

 

در یک نظرسنجی،درباره مسئولیت و رسالت های‌ اجتماعی برند های فعال در بازار ایران که از سوی شرکت تحقیقات بازار داده تدبیر رهنما صورت گرفته‌ است، بانک صادرات ایران رتبه نخست را در بین بانک های کشور و همچنین رتبه پنجم را در میان شرکت های داخلی و خارجی کسب کرده است.

 

 

بعنوان مثال،بانک صادرات ایران با پرداخت ۲۷۲۹ فقره وام قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از وقوع زلزله در شهرستان های استان کرمانشاه به ارزش بیش از ٢٤٥ میلیارد ریال، سهم عمده ای در تعمیر و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری این استان داشته و‌ خدمات بانکی قابل توجهی به عموم هموطنان آسیب دیده از زلزله توسط این بانک صورت گرفته است.

 

علاوه بر این، وام های پرداخت شده بانک صادرات در استان کرمانشاه نشان می دهد که از ٢٠٦ فقره قرارداد منعقد شده با متقاضیان، ١٨٨ فقره وام قرض الحسنه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی به ارزش قریب به ٣٤ میلیارد ریال در شهرستان های مختلف این استان پرداخت شده است.

 

اما به صورت کلی، با بررسی های صورت گرفته، بانک صادرات ایران طی سال ٩٧، موجب شد تا با پرداخت بالغ بر ١٨ هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، بیش از ١١٦ هزار نفر راهی خانه بخت شوند.

 

این بانک همچنین، تعداد ٢٣ هزار و ٨٤٨ فقره تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی به معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به ارزش بیش از ۳ هزار و ٣١٠ میلیارد ریال پرداخت کرده است.

 

حمایت بانک از هشت هزار بازنشسته کشوری در این سال با پرداخت بیش از ١٦ هزار میلیارد ریال وام های قرض‌الحسنه از دیگر اقدامات انجام شده در راستای توجه به اقشار مختلف کشور بوده است

 

در این سال بیش از ٢٥ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط با رقمی نزدیک به ٨٠ هزار میلیارد ریال از تسهیلات حمایتی این بانک بهره مند شده اند که نقش مهمی در حفظ اشتغال و استمرار تولید داشته است.

 

برنامه های حمایتی بانک صادرات ایران در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالا و تولیدات داخلی در سال «رونق تولید» نیز ادامه دارد.

 

در همین راستا، سیستم بانکی و پولی کشور بر اساس وظایف و ماموریت های اجتماعی خود با توجه به در اختیار داشتن سرمایه های کلان سپرده گذاران می‌تواند در جهت اهداف بزرگ و اولویت های مهم کشور گام بردارد.

 

بر این اساس، بانک صادرات ایران در قالب طرح سپهر دانش آموز که از مهر ماه سال ۹۷ آغاز و تا کنون ادامه دارد، علی رغم ممنوعیت قانونی و عدم شمولیت سن افتتاح حساب این دانش آموزان، شرایطی را فراهم کرده است تا با کمک والدین خود حساب بانکی داشته و از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند.

 

بنابراین یکصد و پنجاه هزار دانش آموز را با هدف امکان یافتن تراکنش های بانکی و سهل کردن کمک رسانی در مناطق محروم و نیز بهره مندی از هزاران جوایز خدمات و طرح های مختلف بانکی تحت پوشش خود قرار داده است.

 

طرح سپهر دانش آموز این امکان را فراهم می‌کند تا دانش آموزان کارت بانکی در اختیار خود داشته و در هفته تا سقف ۲۰۰ هزار تومان تراکنش پولی داشته باشند. همچنین افرادی که می خواهند به صورت شخصی به هر دانش آموز کمک های پولی و مالی داشته باشند، در این طرح حمایت های خود را به صورت مستقیم در قالب شناسه های مشخص به دانش آموزان کم درآمد ارسال می کنند‌.

 

در همین زمینه بانک صادرات ایران به هر دانش آموزی که با سپرده گذاری در طرح سپهر دانش آموز مشارکت می کند به مناسبت سال تاسیس این بانک یعنی ۱۳۳۱، مبلغی بالغ بر ۳۱ هزار تومان هدیه می دهد. از طرف دیگر نیز والدین دانش آموزان در این طرح بایستی مبلغ ۶۹ هزار تومان به حساب فرزند خود واریز کرده تا دانش آموزان با حداقل ۱۰۰ هزار تومان در این طرح مشارکت داشته باشند.

 

براساس این گزارش یکی دیگر از ویژگی های مهم طرح سپهر دانش آموز، عضویت سپرده گذاران در باشگاه مشتریان بانک صادرات ایران و بهره مندی از هزاران جوایز ارزنده آن همچون رایانه، تبلت، دوچرخه و کمک هزینه های تحصیلی است. شایان ذکر است که دانش آموزان دبیرستانی با توجه به سن شان می توانند در قالب طرح سپهر دانش آموز بانک صادرات ایران وام و تسهیلات بانکی نیز دریافت کنند‌.

 

بدین ترتیب دانش آموزان، می توانند به عنوان آینده سازان و سرمایه های نهفته کشور، در شبکه بزرگ بانکی و اقتصادی کشور سهیم شده و فعالیت اقتصادی روزانه خود را به راحتی انجام دهند.

 

شایان ذکر است، همان ‌گونه که مردم در زندگی روزمره خود نسبت به بسیاری از مسائل مربوط به حال و آینده با دقت برنامه ریزی می کنند درباره سپردن سرمایه های خویش به موسسات‌ مالی نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند که با مراجعه به مطمئن ترین نهادهای مالی و دوری گزیدن از نگاه کوتاه مدت از ریسک های احتمالی صرف نظر کنند.

 

مردم باید در انتخاب یک بانک، بزرگی، قدمت، عظمت و استحکام آن را در نظر بگیرند تا در آینده برای دریافت اصل و سود سپرده های خود دچار مشکل نشوند و در این راه مطمئنا بانک صادرات ایران یکی از بهترین گزینه‌ها برای سپرده‌گذاران است.

منبع:شمانیوز


 

‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
پر بیننده ترین ها
آخرین اخبار