کد خبر : ١٢١٧٥٥٩
مهرشاد سهیلی؛ نوجوانی در مسیر ولایت
شرح خبر: قطعا اگر بخواهیم مهرشاد سهیلی را در یک کلمه توصیف کنیم می‌شود ؛ بسیجی .
به گزارش پایگاه خبری شرح خبر: مهرشاد سهیلی نه از آن دست بسیجیان که منتظر می‌نشینند تا توفیق خدمت پیدا کنند بلکه از آن دست بسیجیان که وجودش انسان را به یاد آرمان و هدف بسیج مستضعفین می اندازد ، از آن دست نوجوانانی که امروز دسته دسته در قطعه شهدای بهشت زهرا تهران و تمام شهرها و روستاهای ایران آرام گرفته اند .
این بچه نمونه عینی تعریف اخلاص است همان اخلاصی که شهید همت آنرا تعریف کرد که؛ قدم برمیداریم برای رضای خدا باشد ، قلم برمیداریم برای رضای خدا باشد و….

مهرشاد سهیلی یک هدیه و فرصت استثنایی است برای انقلاب و نظام .
نوجوانی که ذاتا پاک است و ذاتا همت عالی دارد و عاشق منطقه محروم موسیان و مردم دلاورش است و همینطور عاشق امام و رهبرش است .
ما همگی در کودکی و نوجوانی دلمان میخواست برای محرم هیئت راه بندازیم و با چادر مشکی های مادرانمون هیئتی کوچک درست میکردیم ، اما این آقای نوجوان با ما فرق میکند، چرا که همتی عالی دارد و بجای برپایی یک هیئت کوچک ، پایگاهی بزرگ را راه اندازی میکند .


خودش میگوید در ابتدا اصلا نه میدانسته فرهنگ و کار فرهنگی چیست و نه حتی اسمی از آتش به اختیار به گوشش خورده بوده .
فقط دوست داشته در دهه کرامت مراسم برگزار کند ، در اربعین به زائران کمک کند و هر هفته مراسم زیارت عاشورا برگزار کند و…. و به لطف همت عالی خودش و فیض خداوند موفق میشود در روستای کوچک و دورافتاده خودش به عنوان یک بچه مذهبی درستکار مطرح و معتمد بشود ،
کم کم مورد توجه بخشداری و فرمانداری قرار میگیرد ، در روستای خودشان دهه کرامت را جشن میگرفتند ، روزی معاون فرماندار از روستایشان رد میشده و از سر شماتت به او میگوید باید یاد بگیری در این کشور کارهایت را قانونی و از راه درست انجام بدهی ، همین باعث میشود تا موسسه فرهنگی و هنری حضرت مهدی علیه سلام را به طور قانونی و با کمک بسیج مسجد روستایشان قانونی ثبت کند .


خودش میگوید کارهای هنری اش از روزی شکل گرفت که مراسم تعزیه را میبیند و مدتی بعد خودش موفق میشود در روستایشان تعزیه راه اندازی کند و در کنار مراسمات مذهبی که در طول سال برگزار میکرده ، در ایام اربعین موکبی را به نام موسسه خودش راه اندازی میکند‌ و یکی از زیباترین فعالیت هایشان میشود تورهای زیارتی برای زیارت اولی ها ، یعنی فرستادن پیرمردان و پیرزنانی که یک عمر آرزوی زیارت را دل داشتند.

تاروزی که در تلویزیون درباره جشنواره آتش به اختیار می‌شنود، و تصمیم میگیرد در این جشنواره شرکت کند و غرفه ای را در این جشنواره به شکل سنگر های زمان جنگ راه اندازی میکند که این غرفه و مسئول نوجوانش مورد توجه مسئولان قرار میگیرد و از اینجا مسیر حرکتش کاملا عوض میشود و بسیار جدی میشود. به عنوان جوانترین فرمانده جبهه فرهنگی کشور و موفقترین آتش به اختیار جبهه فرهنگ معرفی میشود .
از اینجا بیشتر مورد توجه نهادها و مخصوصا مراجع عظام تقلید و آیت الله مصباح یزدی و موسسات فرهنگی مذهبی و سپاه قرار میگیرد و موفق میشود برای مناطق محروم حرکت های جهادی انجام دهد و تورهای زیارتی برای افراد بی بضاعت و تورهای زیارتی اولین زیارت را وسعت ببخشد و…
تا اینکه در یکی از تور های زیارتی به شهر مقدس قم ، به ایشان عنوان نمایندگی حرم حضرت معصومه س داده میشود و پرچمدار حضرت معصومه در ایلام میشود .


به لطف پروردگار و بخاطر نیت پاک این نوجوان ۱۵ ساله تبدیل میشود به مسئول جمع کردن ذکات کشاورزان و مبالغی از بانک کشاورزی و… به دست ایشان سپرده میشود تا بتواند فعالیت های جهادی و عمرانی و فرهنگی را وسعت ببخشد.

اما متاسفانه حمایت های رسانه ای و تبلیغاتی از این فرزند انقلاب ، مناسب و قابل توجه نبوده ،
آقای مهرشاد سهیلی در این دوران خاص همچون گوهر و هدیه ای است از طرف خداوند و منطقه در کشیده ایلام به انقلاب ، ایشان باید به عنوان الگویی شایسته به جوانان ایران شناسانده شود تا هر روز شاهد رشد و‌شکوفایی صدها مهرشاد باشیم از گوشه گوشه کشورمان.

ما دیدیم جریان های خاصی پروژه های برجسته سازی افرادی مثل کامیل احمدی را با چه برنامه دقیقی انجام دادند ، همزمان ده ها سایت متن های گوناگونی را درباره اش منتشر میکردند تا روزی که مسئله مشکلات اخلاقی کامیل احمدی برملا شد و یک باره تمام آن سایت ها اخبار رسوایی اخلاقی کامیل احمدی را بایکوت کردند ….
اما این نوجوان که در این دوران میتواند به الگویی شاخص برای نوجوانان ما تبدیل شود ، بدون هیچ برنامه حمایتی خاصی رها شده .


مثلا ۲۰ تا سایت درباره ایشان مطلب نوشته اند ،اما متاسفانه هر ۲۰ تا سایت یک متن مشخص را منتشر کردند بدون هیچ تغییر و خلاقیتی .
ایشان تا امروز با مراجعه عظام عالیقدر ملاقات داشته و تقدیرنامه های بسیاری دریافت کرده تا امروز هنرمندان زیادی همچون انوش معظمی ، شهرام عبدلی ، مهران رجبی ، کتایون ریاحی و… درباره آقای مهرشاد سهیلی صحبت کردند و از ایشان و کارهای خیرشان به بزرگی یاد کردند .
اما این ها کافی نیست و باید که از این فرزند انقلاب در راستای اهداف انقلاب به نیکی مراقبت و محافظت شود تا هم خودش همواره با دلی گرم قدم بردارد و هم الگویی باشد برای جوانان../ رخداد تهران


منبع: شما و اقتصاد
 

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار