کد خبر : ١٢٦٨٩٦٠
امضای نخستین تفاهم‌نامه مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با مجمع خیرین آبرسان کشور
شرح خبر: نخستين تفاهمنامه مرکز جهاد آبرساني وزارت نيرو با مجمع خيرين آبرسان کشور به منظور اجراي عمليات آبرساني به روستاها و مناطق مسکوني محروم امضا شد.
به گزارش شرح خبر:
 
به نقل از پاون، صبح امروز در نشستي با حضور "ميثم جعفرزاده" رئيس مرکز جهاد آبرساني وزارت نيرو و "عليرضا صمدي" از خيرين مجمع خيرين آبرسان کشور، تفاهمنامهاي با هدف تامين بخشي از منابع مورد نياز به منظور بهبود و ارتقاي وضعيت آب شرب روستاها و مناطق مسکوني محروم که فاقد آب پايدار و کيفيت مناسب آشاميدني هستند به امضا رسيد.
با توجه به اينکه يکي از ماموريتهاي اصلي مرکز جهاد آبرساني، انسجام بخشي در حوزه مجمع خيرين آبرسان است، خوشبختانه اين مجمع مدتي قبل با حضور خیرین از جمله آقای مهندس علیرضا صمدی به نمایندگی از گروه ارزش و افرادی نظیر حاج اکبر ابراهیمی ، حاج حمید رضاشاه حسینی  تشکيل و امروز نخستين تفاهمنامه با يکي از خيرين اين مجمع امضا شد. همچنین لازم به ذکر است بناي کار مجمع خيرين آبرسان براي انتخاب محل آبرساني بر عهده هيات مديره مجمع خيرين آبرسان است که آبرساني به روستاهاي محروم و فاقد آب آشاميدني انجام خواهد شد.
جهاد آبرساني با هدف ارتقاي شاخصهاي دسترسي جمعيت روستايي به آب پايدار شهري جزو اولويتهاي وزارت نيرو قرار دارد تا از اين طريق با استفاده از ابزارهايي نظير تخصيص، توسعه زيرساخت توزيع آب و ساير ساخت و سازهاي مورد نياز شرايط جهش در آبرساني روستايي مهيا شود.
وزارت نيرو درصدد است تا در قالب يک برنامه 3 ساله تا پايان دولت سيزدهم، زمينه رشد 10 درصدي شاخصها را فراهم کرده و جمعيت تحت پوشش آب شرب پايدار بهداشتي را از 80 درصد به بيش از 90 درصد برساند.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
پر بیننده ترین ها
آخرین اخبار