کد خبر : 725872
مرتضی علی اکبری معاون امور مالی و اقتصادی ومعادن اعلام کرد:
آخرین وضعیت خرید سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید توسط سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات
شرح خبر: مرتضی علی اکبری گفت مسئولین باید اراده قوی‌تری برای خصوصی‌سازی و واگذاری واقعی شرکت‌های بانکی داشته باشند
به گزارش پایگاه خبری شرح خبر: مرتضی علی اکبری معاون امور مالی و اقتصادی ومعادن آخرین وضعیت خرید سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید توسط سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات را تشریح کرد.
 
 
خرید سهام شرکت سرمایه­گذاری امید به کجا رسیده به نظر می­رسد عرضه سهام این شرکت دچار وقفه شده است؟
بله تا حدودی به نظر صحیح می­رسد چون بانک مرکزی تا پایان سال 1398 به بانک‌ها فرصت داده است. شرکت ما به‌عنوان متقاضی خرید سهام شرکت سرمایه­گذاری امید هر آنچه لازم بوده ظرف هشت ماه گذشته انجام داده و همواره جلساتی که با مدیران ارشد بانک سپه (به‌عنوان فروشنده) برگزار کرده­ایم نشان از جدی بودن آنان برای فروش سهام دارند لیکن در عمل با اتفاقی که منجر به نتیجه شود روبرو نمی­شویم. قیمت کارشناسی آنان همواره در چند مرحله افزایش‌یافته و هم‌اکنون حدود دو برابر شده است و از طرفی فروشنده محدودیت در افزایش مدت اقساط و عدم کاهش وجه نقد اولیه را دارند که این موارد برای متقاضیان خرید برای یک معامله کلان محدودیت اساسی ایجاد می­کند، بخصوص اینکه ظرف چند ماه گذشته قیمت آنان به دو برابر افزایش‌یافته و در حال حاضر رقم 70% بهای سهام شرکت سرمایه­گذاری امید رقم قابل‌ملاحظه‌ای شده ولی در این خصوص از طرف فروشنده انعطافی مشاهده نمی­شود. در عرضه­های سازمان خصوصی‌سازی و سایر عرضه­کنندگان این انتظار بسیار طبیعی است که هر چه رقم یک معامله سنگین­تر می­شود وجه نقد اولیه کاهش و تعداد اقساط افزایش می­یابد ولی به نظر می­رسد در این مورد انتظار خریداران برآورده نمی­شود و شرکت سرمایه­گذاری توسعه معادن و فلزات در این شرایط دچار تردید در خرید شده بخصوص اینکه قیمت کارشناسی تعیین­شده در اوج قیمت­ها در تابلوی بورس چند مرحله افزایش یافته لیکن حالا که قیمت­ها کاهشی شده اراده­ای جهت کاهش آن وجود ندارد. اصولاً ما معتقد هستیم قیمت­ها نباید طوری تعیین شود که در کوتاه‌مدت دچار نوسان شود ریسک خریدوفروش همیشه برای خریدار و فروشنده وجود دارد ولی آنچه باید ملاک باشد احساس برد برد طرفین معامله است در غیر این صورت بعدها ممکن است یکی از طرفین ناراضی، مشکلاتی پدید آورد. متأسفانه شرکت ما زمان زیادی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب سپری کرد. این نکته نیز قابل‌توجه است که معامله این سهام در این حجم با اقساط کوتاه‌مدت و رقم زیاد پیش­پرداخت اولیه با شرایط اقتصادی موجود طبیعتاً نباید مشتری جدی داشته باشد و به نظر می­رسد مسئولین باید اراده قوی­تری برای خصوصی­سازی و واگذاری واقعی شرکت‌های بانکی داشته باشند.
در پایان: شرکت سرمایه­گذاری توسعه معادن و فلزات مبالغی که برای خرید شرکت سرمایه­گذاری امید تدارک دیده بود معطل نخواهد گذاشت و برای سرمایه­گذاری­های دیگری صرف خواهد کرد که در این صورت منابع دیگری باقی نخواهد ماند که صرف خرید سهام سرمایه­گذاری امید شود.
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار